Videotéka: pořady Tak už dosť a Jste to, co jíte

Nejoblíběnějším televizním pořadem zaměřeným na hubnutí byl už v 70. letech v Československé televizi Nebezpečný svět kalorií. Při povodních byl vyplaven archiv České televize v Karlíně a všechny díly pořadu byly zničeny. Zachoval se jediný: Desatero anti-O profesora Rajko Dolečka. Jak jej získáme, hned se s vámi o něj podělíme. V Československé TV, a po rozdělení Československa ve Slovenské televizi, se nejpopulárnějším pořadem o hubnutí stal seriál Tak už dosť. K jeho hlavním protagonistům patřil také MUDr. Rajko Doleček, MUDr. Igor Bukovský, Jozef Vajda a hlavně  MUDr. Leoš Středa. Jednotlivé díly můžete sledovat na našich stránkách. Podobně populární současnou obdobou uvedeného pořadu z Čech je seriál Jste to, co jíte. Hlavními protagonisty jsou Ing. Petr Havlíček a MUDr. Kateřina Cajthamlová.


 • 1.
 • "Večeři dej nepříteli," radí Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., který se především díky televiznímu pořadu Nebezpečný svět kalorií stal symbolem boje proti nadváze.... "změnili bychom definici, že obezita je přehnané nahromadění tukové tkáně. To je pravda, ale je to definice statická. Modernější definice je, že obezita je nevhodná adaptace na prostředí s dostatkem postravy..." (více viz první video)

 • 2.
 • Známá slovenská herečka Magda Paveleková inspirovala stovky diváků, kteří se zapojili do hubnutí spolu s ní a s protagonisty z řad normálních diváků. Hubli Anton Blaho, Jana Janíková, Jana Vališová a Jana Barnovská. Odborný dohled zajistili odborníci MUDr. Leoš Středa a MUDr. Igor Bukovský, správné cvičení předváděl Jozef Vajda, známý herec i sportovec.Magda Paveleková: Už sa všetci tešíte, aby ste zistili, ako na tom tento mesiac sme. Ale my vás ešte chvíľočku necháme v napätí. Tentoraz začneme listárňou. Sme v Nových Zámkoch v pobočke Inštitútu lekárskej regenerácie a kozmetiky Dr. Leoša Středu. Veľmi zaujímavý list prišiel od dievčiatka, ktoré má jedenásť rokov a veľkú nadváhu. Rada by schudla, ale nevie, ako. Odpovídal MUDr. Leoš Středa: Otázka hubnutí v dětském věku je vždycky trošičku problematická. Měli bychom se zásadně vyvarovat radikálních redukčních dietních režimů.... (více viz druhé video)

 • 3.
 • V pořadu Jste to, co jíte hubnou na obrazovce také ti, kteří byli vybrání z diváků. V tomto díle se snaží zhubnout 21 letá maminka Radka z Vysočiny. Její životní styl nebyl příkladný: snědla, na co přišla a měla ráda hlavně sladká a tučná jídla. MUDr. Kateřina Cajthamlová jí doporučila zdravější složení jídelníčku, aby se jí dařilo hubnout. Redukce nadváhy se samozřejmě neobešla bez vhodného pohybu. Podívejte se na video a dozvíte se, kolik kilogramů nakonec Radka zhubla... (více viz třetí video)


 • 4.
 • Pořad Tak už dosť začínal  v Československé televizi. Tehdy ho uváděla Eva Krížiková, která byla jedničkou mezi slovenskými herečkami. Po rozpadu Československa v roce 1993 byl pořad vysílán na obou okruzích, později se stal nejpopulárnějším pořadem Slovenské televize. Na úvod celého cyklu Eva Krížiková řekla: "Milí televízny diváci, vítam vás pri televíznych obrazovkách. Nie náhodou na začiatku nového roku začiname vysileť našu reláciu, pravidelnú reláciu: Tak už dosť. Ako všetci viete, Nový rok je čas sľubov, želaní a predsavzatí. Niekto si povie, že budúci rok bude lepší, niekto, že bude produktivnejší v práci (produktivita, to je teraz také frekventované slovo)... a trebárs niektorí z vás si povedia, že do konca budúceho roku sa zbavia nejakych tých kíl, ktoré majú navyše. Trebárs zo zdravotných dôvodov, nie preto, dámy, abyzme krajšie vyzerali, ale abyzme boli zdravší a produktívnejší. Naša relácia vás bude sprevádzať celý rok. Pravidelne, každý týždeň. A dozviete sa o mnohých, mnohých možnostiach, ako sa tých nadbytečných kíl zbaviť. Budú to diéty, cvičenia.. a to už sa nechajte prekvapiť. Poradíme vám dobre. A ak ste sa rozhodli, že sa k nam pridáte a že budete bojovať proti svojej obezite, počas celého cyklu, po čas celého roka budete pod odborným dohľadom. Dnes sú tu páni: endokrinológ doc. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. a pán MUDr. Leoš Středa, majiteľ Inštitútu lekárskej regenerácie a kozmetiky. Páni, vítám vás... (více viz čtvrté video)

 • 5.
 • Od roku 1994 seriál Tak už dosť uváděla  Magda Paveleková a stovky diváků se zapojily do hubnutí. Inspirací k hubnutí nabídla televize mnoho. Čtyři protagonisté společně s herčkou úspěšně zhubli a spolu s televizními diváky se podívali například do Lázní Piešťany, které obezitologický program měli v nabídce také. Magda Paveleková ukazuje: Prekrásne Piešťasnské kúpele lákajú pacientov z blízkého aj širokého okolia. Všetci hladajú to isté, stratené zdravie. MUDr. Daniel Doležal, který je lékařským náměstkem Štátnych kúpelov Piešťany, dodává: Ak byste dovolili, mohol bysom povedať niečo o histórii Piešťan. Prvá historická zmienka o Piešťanoch bola z roku 1113... Prvá  zmienka o kúpeloch v Piešťanoch bola z roku 1549... (více viz páté video)

 • 6.
 • Ne vždy se hubnutí povede, o tom se přesvědčil Ing. Petr Havlíček v jednom z dílů pořadu Jste to, co jíte, kam se přihlásil také Jakub. Chtěl zhubnout, ale moc se mu to nepodařilo. Jeho největší slabinou bylo pivo. Jedním z jeho přání bylo snížit na minimum konzumaci tohoto alkoholu. Odhodlání nebylo veliké, výsledky tomu odpovídaly. Těžko se radí někomu, kdo si myslí, že ví více, než odborník. Jakub nedal na rady MUDr. Kateřiny Cajthamlové, ani Ing. Petra Havlíčka a zhubnout se mu nepovedlo...(více viz šesté video)

 • 7.
 • V pořadu Tak už dosť se po měsíci opět vážilo a kontrolovala se hmotnost pěti odvážlivců, kteří se rozhodli pustit do hubnutí veřejně. U někoho může časem nastat menší hubnoucí krize. Tělo se dietě brání a váha může nějaký čas stagnovat. Je důležité v úsilí nepolevit a s dietou pokračovat. Vhodné je například nasadit jednodenní hladovku. Organizmus se rychle navrátí k tendenci hubnout... (více viz sedmé video)

 • 8.
 • Pořad Jste to, co jíte je českou formou britské televizní show You are what you eat. Místo naší doktorky Cajthamlové tam pořad vede Gillian McKeith. Ta učí Brity, jak zhubnout. Také v Británii je tento pořad o hubnutí velmi populární. Dieta je při redukci váhy vždy důležitá. V pořadu Jste to, co jíte vám Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček nerozepíšou konkrétní diety (dělená strava, Dukanova dieta, StředaForm, Atkinsova dieta, krabičková dieta...), ale poradí vám, jak upravit jídelníček a jíst zdravě... (více viz osmé video)


 • 9.
 • V dalším pokračování seriálu o hubnutí Tak už dosť se moderátorka Magda Paveleková podívala opět do Piešťan. I když se ve zdejších koupelích léčí převážně lidé s poruchami pohybového aparátu, potkat tam můžete i skupinku lidí léčících zde svojí nadváhu. Léčba obezity je v tomto zařízení spíše okrajová, ale velmi efektivní... (více viz deváté video)

 • 10.
 • Další díl slovenského seriálu o hubnutí Tak už dosť je z krásného prostředí Kanárských ostrovů. Tam se dostali všichni účastníci, kteří se rozhodli zhubnout veřejně v tomto pořadu. Dohromady už účastníci hubnutí shodili 140 kilogramů. MUDr. Leoš Středa povídá na téma, které zajímá v dnešní době většinu žen. Tím tématem je celulitida, neboli „pomerančová kůže“. Proč na těle vzniká a jak se jí můžeme zbavit? V první řadě je velmi důležité si uvědomit, že se jedná o sekundární pohlavní znak ženského pohlaví a je zcela normální… (více viz desáté video)

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí