Žijme zdravě ! MUDr. Leoš Středa - 2014

Také v novém roce pokračuje pravidelný pořad o hubnutí na Tip rádiu. Díly vysílané v minulém roce si můžete poslechnout zde

Šestý díl je zaměřený hlavně na tuky, a to špatné trans mastné kyseliny a hodné omega-3 a omega-6 mastné kyseliny.Hubnutí se v poslední době stává velkým byznysem pro mnohé farmaceutické firmy a rádoby výživové poradce. Lidí, kteří se zabývají otázkou, jak zhubnout, stále přibývá a těchto hubnoucích služeb využívají. Ve vysílání Tip rádia si už několik týdnů povídáme o složení potravin, abyste takové služby nepotřebovali a mohli si diety rozepisovat sami. Dieta je totiž při hubnutí velmi důležitá. 

Sedmý díl patřil bílkovinám. Bílkoviny plní v našem těle několik důležitých úloh. Je to vlastně základní stavební struktura našeho těla. Bílkoviny jsou významné pro pohyb a podílejí se výrazně i na obraně našeho organizmu. Nejčastěji jsou bílkoviny v obecném povědomí spojovány s výstavbou svalů. Rozdělit je můžeme na bílkoviny rostlinného a živočišného původu. Z hlediska diety jsou bílkoviny nejvýhodnější složkou potravy. Dodávají méně energie, než tuky a stejné množství energie, jako cukry. Na rozdíl od cukrů a tuků se však bílkoviny obtížněji v těle vstřebávají a zpracovávají.

V osmém díle se posluchači mohli dozvědět něco o pitném režimu. Ten je velmi důležitý nejen během hubnutí pomocí redukční diety. Nedostatek tekutin organizmu neprospívá, ale jeho nadbytek také není pro tělo vhodný. Člověk by měl denně vypít 1,5 až 2,5 litru tekutin. Rozmezí je sice veliké, ale potřebu tekutin si lze vypočítat podle jednoduchého vzorce. Poslechněte si tento díl a dozvíte se víc.

 

   


O autorovi: MUDr. Leoš Středa přední odborník na hubnutí a diety. Zakladatel oboru estetická medicína u nás, který léčil významné celebrity. Jeho dieta StředaForm ke snižování nadváhy ho proslavila nejvíc. Je lékař, učí na několika vysokých školách v Praze i v zahraničí, je autorem odborných knih, vyvíjí léčebné a kosmetické přístroje, diety a dietní přípravky, jeho oborem je zdravá strava. Na Tip rádiu vysílá každou středu od 16 hodin.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí