MUDr. Otto Horák

MUDr. Otto horák: "Jak hubnout zdravěrozhovor - doktor Horák pro FunRadio, LR

Jak zhubnout, abychom nezůstali obézní, anebo zase až příliš štíhlí, to ví odborník doktor Otto Horák, propagátor techniky revoluční hubnutí. Jaké je tedy zdravé redukování hmotnosti
V dnešní době, kdy existuje spousta možností, je opravdu důležité vybrat si vhodný způsob nebo systém hubnutí. Osobně si myslím, že důležité je především poradit se s odborníky. To znamená, řešit hubnutí nejen z hlediska toho, zda se ručička na váze posouvá vlevo nebo jestli se redukují centimetry na stehnech. Je důležité zamyslet se nad tím, co od hubnutí očekávám a zda redukce hmotnosti pro mě má zdravotní význam. Proto je třeba znát důvody, proč vlastně budu shazovat kilogramy. Především proto bych se měl poradit s  odborníky nad tématy hubnutí, diety, zdravý jídelníček, jak zhubnout, kalorie apod. Tělo musí být k hubnutí vnitřně správně nastaveno, protože nestačí mít myšlenku v hlavě, pokud tělo není na hubnutí vůbec připraveno. Naprostá většina lidí řeší otázku, jak zhubnout, nesprávně a právě proto se zastavuje odbourávání tuků. Při hubnutí se mnohým odbourává svalovina. Tělo v takovém případě redukuje vlastní svalovou hmotu, což je zrádné. Pokud pacient nemá udělánu diagnostiku a neví o rozložení tuku a svaloviny v těle, o body-mass indexu… Tuk je pětkrát lehčí než sval, takže svalový úbytek je zdánlivě znatelnější na váze.
Je tedy dobře hubnout pod nějakým dohledem? Nechat si udělat diagnostiku a zjistit kolik máme tuku a kolik máme svaloviny v těle? Přesně tak. Zamyslet se hned od počátku nad tím, jaké mám důvody k hubnutí a co od hubnutí očekávám. Pokud to jsou zdravotní důvody, tak je vždy třeba poradit se, který způsob redukce váhy zvolit a také znát diagnostiku. To znamená, aby mně odborník změřil procento tělesného tuku, množství vnitřních tuků, bazální metabolismus a rozložení tuku a svaloviny. Já, jako klient, musím vědět, co a jak se bude odehrávat a mohu to v rámci redukční kúry kontrolovat. To znamená, že celý program hubnutí je v podstatě kontrolovaná redukce váhy. A samozřejmě potřebuju vědět, v čem ten hubnoucí systém spočívá. To znamená, že ne jen nějaká jednostranná dieta nebo  liposukce či operační zákrok. To v zásadě neřeší příčinu. Je důležité spojit zevní s vnitřním a teprve potom se začnou tuky odbourávat. 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí